Komunikace pomáhá společnosti

Pomocnemocnicim.cz: Firmy i jednotlivci pomáhají zdravotníkům

22.4.2020
ondrej.novak

Současná situace si žádá maximální nasazení každého člena nemocničního personálu, který v práci tráví celé dny a noci. Abychom jim to mohli alespoň trochu usnadnit, spustila agentura McCann projekt „Pomoc nemocnicím“, který zdravotníkům pomůže zajistit základní potraviny a věci osobní hygieny přímo na pracoviště.

Pomáhají nám všem. My můžeme na oplátku pomoci jim. Tahle myšlenka stojí za vznikem projektu Pomocnemocnicim.cz. Jeho cílem je co nejvíce usnadnit práci zdravotníkům, kteří se teď víc než kdy jindy potřebují soustředit na práci a nemají dostatek času na odpočinek, přípravu jídla či obstarání byť jen základního nákupu. To, čeho se lékařům, sestřičkám a dalšímu personálu nemocnic v této době nedostává, jsou především základní potraviny, občerstvení a věci osobní hygieny. Projekt tak „našim hrdinům“ přímo na pracoviště pomáhá zajistit to, co si kvůli své vytíženosti teď sami neobstarají, a to díky partnerům a finanční pomoci jednotlivců, která putuje na transparentní účet.

Zřizovatelem veřejné sbírky a organizátorem projektu je kreativní agentura McCann Prague, která tak činí bez nároku na honorář. Koordinuje partnery z řad firem i zapojené nemocnice a dohlíží na to, aby pomoc byla rozdělena poměrným dílem a dle konkrétních požadavků nemocnic. Těch bylo po prvním týdnu fungování zapojeno celkem sedm z různých částí České republiky. Další budou přibývat.

Projekt podpořily firmy jako Coca-Cola, Tchibo, Košík.cz, Český hosting, Billa, Top-obaly.cz, Haribo, Fresh Point nebo Hartmann. A jak uvádí zástupci agentury McCann, pokud se zapojí klienti jiných agentur, budou určitě rádi a jejich loga samozřejmě plně zveřejní.

Více se dozvíte na Pomocnemocnicim.cz.